0_Македонија.ПорталВидео изјаваМакедонија.СлајдерПолитика

Пендаровски ги прими акредитивните писма на новоименуваните амбасадори на Кипар и на Иран

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на новоименуваните амбасадори на Република Кипар и на Исламската Република Иран, во Република Северна Македонија.

Back to top button
Close
Close