0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Пендаровски ги покани на заедничка прослава во Крушево Заев, Џафери и лидерите на сите парламентарни партии

Претседателот Стево Пендаровски ги поканил претседателот на Собранието Талат Џафери, премиерот Зоран Заев и сите лидери на политички партии застапени во Парламентот заеднички да го прослават Илинден - Денот на Републиката во Крушево.

Back to top button
Close
Close