0_Македонија.ПорталПолитика

Пендаровски ќе ги прими акредитивните писма на новоименуваните амбасадори на Летонија, Луксембург и на Ирска

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе ги прими акредитивните писма на новоименуваните амбасадори на Летонија, Луксембург и на Ирска во нашата држава.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close