0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Пендаровски ќе ги прими акредитивните писма на новоименуваните амбасадори на ЕУ и на Словенија

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе ги прими акредитивните писма на новоименуваните амбасадори на Република Словенија и на Европската Унија во Република Северна Македонија.

Скопје, 21 септември 2020 (МИА) Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе ги прими акредитивните писма на новоименуваните амбасадори на Република Словенија и на Европската Унија во Република Северна Македонија.

Акредитивните писма ќе бидат предадени од Милан Предан, новоименуван амбасадор на Република Словенија во Република Северна Македонија и од  Дејвид Гер, новоименуван амбасадор на Европската Унија во Република Северна Македонија. бк/ац/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close