0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Пендаровски ќе ги одликува Стефановски, Хаџиманов, Несими и Мукаетов со „Орден за заслуги за државата“

Претседателот Стево Пендаровски денеска во претседателската резиденција со високо државно одликување „Орден за заслуги за државата“ ќе ги одликува постхумно писателот Горан Стефановски, пејачот и актер Зафир Хаџиманов и професорот Ремзи Несими, како и претседателот на Ракометната федерација на Македонија, Живко Мукаетов.

Back to top button
Close
Close