0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Пендаровски: Армијата останува подготвена да интервенира каде било на територија на државата

Претседателот на државата Стево Пендаровски честитајќи им на припадниците на Армијата, на противпожарните единици од Кочани и сите институции кои синоќа во Кочани се справуваа со огнената стихија, денеска на својот фејсбук профил напиша дека Армијата останува подготвена да интервенира каде било на територија на државата.

Back to top button
Close
Close