СветСвет.Портал

Пелоси: Трамп себеси се става пред потребите на другите Американци

Претседателката на Претставничкиот дом на Конгресот Ненси Пелоси изјави дека американскиот претседател Доналд Трамп се става себеси на прво место „на штета на земјата“ затоа што ги прекина преговорите за нов пакет помош поради кризата предизвикана од пандемијата.

Back to top button
Close
Close