Svet.SlajderСветСвет.Портал

Пелоси го покани Бајден да се обрати во двата дома на Конгресот на 28 април

Претседателката на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси го покани американскиот претседател Џо Бајден за првпат да се обрати на заедничка седница на двата дома на 28 април.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close