БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Пелони: Преземени се сите неопходни мерки за Грција да биде безбедна туристичка дестинација

Главната економска грижа на Владата, во оваа фаза е зајакнување на туристичкиот бран кон нашата земја. Веќе се преземени сите неопходни мерки за да функционира како безбедна туристичка дестинација и се развиваат насочени активности за привлекување на максимален број посетители, рече портпаролката на грчката Влада Аристотелиа Пелони на денешниот редовен брифинг со новинарите, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close