Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Пелони: Осудениот за 11 убиства уценува со штрајкот со глад и бара привилегиран третман

Очигледно е дека осудениот за 11 убиства Димитрис Куфодинас бара привилегиран третман вон рамките на законот. Уценува со штрајкот со глад што самиот го избра, рече портпаролката на грчката Влада Аристотелиа Пелони, на денешниот редовен брифинг со новинарите, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close