БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Пелони: Онаму каде што е потребно преземаме мерки

Пандемијата е динамична и онаму каде што е потребно интервенираме и преземаме мерки, порача портпаролката на грчката Влада Аристотелиа Пелони на денешниот редовен брифинг со новинарите, како во однос на ситуацијата на Миконос и на островите, така и во однос на влезните точки во земјата, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close