БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Пелони: На ниво на ЕУ веќе се разгледуваат техничките стандарди за сертификатот за вакцинација

Грција е туристичка земја и со некои земји, кои имаат напреднато со имунизациската покриеност на населението набргу или до почетокот на летото би можело да склучат договори за сертификатот за вакцинација, објасни алтернативната- портпаролка на грчката Влада Аристотелиа Пелони, на денешниот редовен брифинг со новинарите, а како пример ги спомена Велика Британија и Израел, одговарајќи на прашањето на дописничката на МИА од Атина, во однос на тоа до каде се разговорите за сертификатот за вакцинација и со кои земји се разговара на билатерално ниво. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close