0_Web_АктуелноMakedonija.SlajderДописници СветМКДПолитика

Пелони: Мицотакис и Заев ги разгледаа можностите за соработка, особено во економијата и енергетиката

Како што информиравме, на средбата беа разгледани можности за соработка, особено во економијата и енергетиката, рече портпаролката на грчката Влада Аристотелиа Пелони, на денешниот редовен брифинг со новинарите, одговарајќи на прашањето на дописничката на МИА од Атина за средбата во четвртокот на премиерите на Грција и Северна Македонија, Кирјакос Мицоткис и Зоран Заев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close