BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Pellosi: Dhoma përfaqësuese do të votojë për kufizimin e aksioneve ushtarake të Trampit kundrejt Iranit

Kryetarja e Dhomës përfaqësuese amerikane, Nensi Pellosi paralajmëroi se Dhoma përfaqësuese këtë javë do propozojë dhe do të votojë për rezolutë për autorizimit ushtarake që të kufizohen aksionet ushtarake të presidentit Donald Tramp ndaj Iranit.

Uashington, 6 janar 2020 (MIA) – Kryetarja e Dhomës përfaqësuese amerikane, Nensi Pellosi paralajmëroi se Dhoma përfaqësuese këtë javë do propozojë dhe do të votojë për rezolutë për autorizimit ushtarake që të kufizohen aksionet ushtarake të presidentit Donald Tramp ndaj Iranit.

“Kjo rezolutë është e ngjashme me atë që e propozoi senatori Tim Kain në Senat”, ka thënë ajo.

Rezoluta me siguri do të miratohet nga Dhoma përfaqësuese ku shumica janë demokratë, por pikëpamjet e miratimit të tij janë më pak të sigurta në Senat ku shumica janë republikanë, nga të cilët shumica i mbështesin aktivitetet e tyre në Iran. fb/

Back to top button
Close
Close