ОстанатоФудбал

Пеле успешно опериран од тумор на дебелото црево

Еден од најголемите фудбалски великани, Бразилецот Пеле со задоволително темпо заздравува и останува на интензивна нега по операцијата со која му беше отстранет тумор од дебелото црево, соопштија синоќа лекарите.

Back to top button
Close
Close