СветСвет.Портал

Пекинг со критики до САД поради противењето на кинеската 5Г-технологија

Кинеските власти денеска го критикуваа официјален Вашингтон поради противањето на кинеската телекомуникациска технологија од новата генерација.

Back to top button
Close
Close