СветСвет.Слајдер

Пекинг: САД сака да внесе раздор помеѓу Кина и соседите

Кинеските државни медиуми денеска ја обвинија потпретседателката на САД, Камала Харис дека се обидува да внесе раздор помеѓу Кина и нејзините соседи со своите коментари дека Пекин со принуда и заплашување го потврдува својот суверенитет во Јужно Кинеско Море

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close