0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Пекинг регистрира прв случај на коронавирус по шест месеци

Пекинг го забележа првиот случај на коронавирус за речиси шест месеци или првиот случај по 179 дена, јави Си-Ен-Ен.

Back to top button
Close
Close