СветСвет.Слајдер

Пекинг го обвинува Вашингтон за политизирање на пандемијата на Ковид-19

Шефот на кинеската дипломаија Ванг Ји упати критики до САД, тврдејќи дека „повторно ја политизирале пандемијата на Ковид-19“, се наведува денеска на интернет страната на кинеското МНР.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close