Дописници МКДОпштински вести

Педесетина стари лица од Крива Паланка и Кратово посетени по повод неделата на грижа за стари лица

Општинската организација на Црвен крст Крива Паланка  реализираше посета и опслужување на триесетина лица од третата доба во рамки на неделата на грижа за старите лица, додека во Кратово биле посетени дваесет и пет лица од страна на претставници на Црвениот крст од Пробиштип.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close