БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Пецас: За среќа немаме жртви при судирот на бродовите

Зачудувачки е како се случи инцидентот со бродот со португалско знаме, предводен од полски капетан, кој не го виде нашиот брод и речиси се качи врз него, вели портпаролот на грчката Влада Стелиос Пецас за информативниот портал „Њузит“ за судирот меѓу бродот на грчката воена морнарица со товарниот брод, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close