BallkanBallkan.PortalKorrespondentë Botë

Pecas: Vështirë se për Krishtlindje do të lejohet udhëtim mes rajoneve në Greqi

- Grekët, sipas gjitha gjasave gjatë festave të Krishtlindjeve dhe të Vitit të Ri, nuk do të munden të udhëtojnë nga një rajon në tjetrin, duke pasur parasysh atë se zëdhënësi i Qeverisë greke Stelios Pecas, në intervistën për televizion "Skaj" tha se në këtë moment "duket se është shumë e vështirë të lejohet udhëtimi ndërmjet rajoneve", informoi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Back to top button
Close
Close