BallkanBallkan.PortalKorrespondentë Botë

Pecas: Presim konsekuencë, vazhdimësi dhe praktikë, e jo fjalë nga Turqia

Konsekuenca, vazhdimësia dhe veprat, e jo fjalët kanë rëndësi të madhe si për Greqinë ashtu edhe për partnerët tanë evropianë, tha zëdhënësi i Qeverisë greke Stelios Pecas në konferencën e sotme të rregullt për shtyp mbi marrëdhëniet me Turqinë dhe përsëriti edhe një herë se ata presin që Ankaraja "të ndalojë aktivitetet provokuese", njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Back to top button
Close
Close