BallkanBallkan.PortalKorrespondentë Botë

Pecas: Për fat të mirë nuk kemi viktima nga përplasja e anijeve

Është për t’u habitur se si ndodhi incidenti me anijen me flamur portugez, e udhëhequr nga një kapiten polak, i cili nuk e ka parë anijen tonë dhe pothuajse hipi mbi të, thotë zëdhënësi i qeverisë greke Stelios Pecas për portalin informativ "Njuzit" në lidhje me përplasjen midis anijes së marinës greke dhe një anije të mallrave, njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Athina.

Back to top button
Close
Close