БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Пецас: Очекуваме доследност, континуитет и пракса, а не зборови од Турција

Доследноста, континуитетот и делата, а не зборовите се од голема важност и за Грција и за нашите европски партнери, рече портпаролот на грчката Влада Стелиос Пецас на денешниот редовен брифинг со новинарите, говорејќи за односите со Турција и уште еднаш повтори дека очекуваат Анкара „да запре со провокативните активности“, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close