БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Пецас: Никој не е исклучен од превентивните мерки за коронавирусот

Непочитување на превентивните мерки, како што е одржување растојание и носење маска биле забележани вчера и денеска во Солун за време на прославата на празникот Свети Димитрија во истоимената црква, објавија грчките медиуми, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close