БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Пецас: Нема олабавување на рестриктивните мерки за Нова година и Водици

Сигурно е дека нема да има олабавување на мерките за Нова година и Водици, рече портпаролот на грчката Влада Стелиос Пецас на денешниот редовен брифинг со новинарите, потенцирајќи дека рестриктивните мерки, односно карантинот ќе бидат во сила, како што беше најавено до 7 јануари 2021 година, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close