BallkanBallkan.PortalKorrespondentë BotëSvet.Slajder

Pecas: Kryeministri grek do të vaksinohet publikisht që të jetë shembull për qytetarët

Vetë kryeministri tha se synon të vaksinohet publikisht dhe do t'u bëjë thirrje edhe partive politike edhe ata të bashkohen për të qenë shembull edhe për ata që janë skeptikë ose mosbesues, tha zëdhënësi grek i Qeverisë, Stelios Pecas në konferencën e sotme të rregullt për shtyp dhe shpjegoi se do të zhvillohet një fushatë informimi për t'i bindur qytetarët për sigurinë dhe efektivitetin e vaksinës, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Back to top button
Close
Close