Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Пеѓа Грбин и Жељко Колар влегоа во вториот круг од изборите за претседател на хрватските социјалдемократи

Пеѓа Грбин и Жeљко Колар се пласираа во вториот, финален круг од внатрепартиските избори за претседател на најголемата хрватска опозициска партија, Социјалдемократската партија, покажаа официјалните и конечни резултати од изборите во саботата.

Back to top button
Close
Close