0_Web_АктуелноBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталДописници МКД

Пчелните семејства даваат двојно помалку мед поради климатските промени

Климатските промени и другите проблеми се причина двојно да бидат намалени приносите на мед од едно пчелно семејство, велат производителите, учесници на натпреварот за квалитет на мед во Тетово. Се повеќе пчелари имаат проблем да произведат мед.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close