Дописници МКДОпштински вести

Пазарџиите од Делчевско со задоволителна оценка за 2020 година

Пазарџиите од источниот дел на земјава не се жалат на 2020 година. Ја оценуваат како добра, иако, велат, секогаш може да биде подобро. За новогодишната трпеза, информираат, најбарани се свежите раноградинарски производи и овошјето.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close