Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталДописници МКДОпштински вести

Пазарџиите од Делчевско бараат отворање на границата со Бугарија

Пазарџиите од Делчево и околните места уште еднаш побараа отворање на границите со Бугарија за подобрување на продажбата. Повеќето велат дека изминатите 5 - 6 месеци колку што се затворени границите поради КОВИД, продажбата е преполовена.

Back to top button
Close
Close