0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.Портал0_МИА Истражува.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономијаИнтервјуМИА Истражува

Павлова: Новата кредитна линија на ЕИБ треба да помогне во економското закрепнување на компаниите

Новата кредитна линија од 100 милиони евра од Европската инвестициска банка е насочена кон економско закрепнување на малите и средните претпријатија во земјава. Таа ќе им помогне на компаниите да закрепнат, да ги задржат работните места и да обезбедат континуитет на работењето, вели заменик-претседателката на ЕИБ за Западен Балкан, Лилјана Павлова во интервју за МИА.

Back to top button
Close
Close