BallkanBallkan.PortalKorrespondentë Botë

Pavlopulos ia uroi Sakalaropulu zgjedhjen për presidente të Greqisë

Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopulos sot me telefon bisedoi me trashëgimtaren e tij, me presidenten e sapozgjedhur të vendit, Ekaterini Sakelaropullo që t'ia urojë dhe t'i dëshirojë sukses në kryerjen e detyrës së saj, kumtuan nga Pallati presidencial, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Athinë, 22 janar 2020 (MIA) – Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopulos sot me telefon bisedoi me trashëgimtaren e tij, me presidenten e sapozgjedhur të vendit, Ekaterini Sakelaropullo që t’ia urojë dhe t’i dëshirojë sukses në kryerjen e detyrës së saj, kumtuan nga Pallati presidencial, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Mandati i Pavlopulos përfundon më 13 mars të vitit 2019 kur Sakelaropulu do të jap betim solemn dhe do ta ndërmarrë funksionin, me çka do të bëhet gruaja e parë presidente në historinë e Greqisë. bsh/

Таг
Back to top button
Close
Close