0_Магазин.ПорталЗдравје

Патувањето на Марс може да предизвика рак и деменција

Американската вселенска агенција НАСА наголемо најавува испраќање луѓе на Марс до 2035 година. Научниците се сè поуверени дека оваа наша соседна планета нуди доволно ресурси за човечки колонии. Но, како да се преживее шестмесечното патување до Црвената Планета?

Back to top button
Close
Close