БалканДописници Свет

Патриотските партии во Бугарија почнуваат разговори за коалиција на претстојните избори

Претседателот на Националниот фронт за спас на Бугарија (НФСБ) Валери Симеонов изјави за БНТ дека ги поканиле сите патриотски партии во земјата да преговараат за заеднички настап на предвремените парламентарни избори на 11 јули.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close