0_Магазин.ПорталСцена

Патрик Шварценегер: Татко ми постојано повторува – „I’ll be back”

Сите ме прашуваат... Постојано го прави тоа! ...Ќе тргне накај врата, ќе се сврти и ќе рече - „I'll be back"! Тато, не зафркавај!

Лос Анџелес, 16 април 2021 (МИА) – Синот на австриско-американската акциона ѕвезда Арнолд Шварценегер – Патрик призна дека татко му во секоја прилика ја користел својата светски позната крилатица од „Терминатор“ – „I’ll be back” (Jaс ќе се вратам).

Помалку познатиот глумец гостуваше во „Шоуто на Кели Кларксон“ и водителката го праша токму за таа навика за татко му.

– Сите ме прашуваат… Постојано го прави тоа! …Ќе тргне накај врата, ќе се сврти и ќе рече – „I’ll be back“! Тато, не зафркавај!, се потсеќа Патрик низ шега и смеа.

Патрик Шварценегер е трето од четирите деца на Арнолд и Марија Шрајвер. Тој е, исто така, глумец и годинава е актуелен со комедијата „Мокси“.  си/

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close