0_Македонија.ПорталОпштество

Патот Радовиш-Штип утре со изменет режим на сообраќај

Сообраќајот на експресниот пат А4 Штип-Радовиш, утре во периодот од 8 до 14 часот ќе биде со повремен изменет режим на сообраќај.

Скопје, 25 јуни 2020 (МИА) – Сообраќајот на експресниот пат А4 Штип-Радовиш, утре во периодот од 8 до 14 часот ќе биде со повремен изменет режим на сообраќај.

Како што соопштија од АМСМ, ваквата измена на сообраќај е поради минирање во близина на делницата за потребите за изградба на патот. бк/бак/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close