Kultura.SlajderВидео изјаваКултураКултура.Портал

„Патиштата на хероите“ – меѓународен проект кој ќе го истражува значењето на поединецот врз општеството

Уметнички пристап кон проблемот на социјална апатија и отсуство на делување во општеството, со нудење на начини како да се справиме со него, а фокусирајќи се и на животната средина е идејата на најновиот меѓународен проект „Патиштата на хероите“, чиј носител е Македонскиот народен театар (МНТ), а е во времетрање од две години.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close