0_МИА Истражува.ПорталИзбраноМИА Истражува

Пасоши ве молам: Авганистанци чекаат ред за да се спасат

Со оглед на тоа што талибанците напредуваат засилено во Авганистан, додека странските сили го завршуваат нивното повлекување, многу Авганистанци - барем оние со средства - бараат начин да ја напуштат државата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close