0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Паси: Во Бугарија имаме многу твдоглав консензус за ветото, очекувам долгорочни решенија

Се плашам дека во Бугарија имаме многу твдоглав консензус кој не е во рацете на кој било министер, па ниту во рацете на Захариева Не би рекол дека имаме краткорочни решенија, туку долгорочни решенија. Затоа го нагласувам образованието. Да ги поврземе универзитетите, академиите, студентите и младите и сигурен сум дека вашиот преговарачки процес ќе трае пократко отколку тој на Бугарија. За нас тој започна во 1999, а заврши 2005, шест години подоцна. Но во вашиот случај би траело пократко.Да не гледаме во историјата туку во иднината пред нас.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close