Svet.SlajderСветСвет.Портал

Пашинијан: Турција да биде спречена да се вклучи во конфликтот

Ерменскиот премиер Никол Пашинијан денеска изјави дека моменталните борби на Азербејџан во Нагорно Карабах, кои тој ги нарекува провокација, биле испланирани претходно.

Back to top button
Close
Close