0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Пашинијан го смени началникот на Генералштабот, откако армијата му побара оставка

Ерменскиот премиер Никол Пашинијан денеска изјави дека го сменил началникот на Генералштабот, Оник Гаспаријан, откако армијата побара негова оставка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close