Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Пашинјан се обрати до Путин за помош за гарантирање на безбедноста на Ерменија

Ерменскиот премиер Никол Пашинјан испрати писмо до рускиот претседател Владимир Путин во кое детално ја опиша состојбата во Нагорно Карабах и, имајќи ја предвид сојузничката природа на односите меѓу двете земји, бара форма на поддршка за да се зачува безбедноста на Ерменија.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close