СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Пашињан: Статусот на Нагорно-Карабах останува нерешено прашање

Статусот на Нагорно-Карабах останува нерешено прашање, изјави денеска ерменскиот премиер Никол Пашињан по разговорите со рускиот претседател Владимир Путин и неговиот азербејџански колега Илхам Алиев

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close