ЕвропаЕвропа.Портал

Пашињан побара прошка од приврзаниците поради грешките на власта

Ерменскиот премиер Никол Пашињан побара денеска, на собирот на своите приврзаници во центарот на Ереван, прошка за сите грешки на актуелната власт, додека истовремено во друг дел од градот е одржан и митинг на опозицијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close