EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

Pas marrëveshjes mes Bajdenit dhe Putinit, ambasadori rus kthehet në SHBA

Ambasadori rus në Uashington, I cili ishte kthyer në vendin e tij për konsultime në mars, sot udhëtoi drejt SHBA-së, në pajtim me marrëveshjen e kohëmëparshme mes presidentëve rus dhe amerikan, Vlaldimir Putin dhe Xho Bajden, të arritur në Samitin në Gjenevë.

Back to top button
Close
Close