БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Партнерствата со старт ап заедница ја забрзуваат иновативноста на компаниите

Партнерствата со стартап компаниите се од суштинско значење за да се забрза нашата иновативна моќ, изјави Рене Херевијнен, консултант за иновации и развој на бизниси на еден од водечките европски мобилити клубови - ANWB од Холандија на онлајн панел дискусијата за старт ап предизвикот на Светската Автомобилистичка Федерација (ФИА) Регија I.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close