BotëBotë.Portal

Partia e rivalit të Netanjahut refuzon Qeveri të unitetit

Rivali më i madh i partisë konservatore të kryeministrit izraelit Benjamin Netanjahu, parti Blu - E bardhë" e Beni Gancit, sot bëri të ditur se i hedh poshtë kërkesat për formimin e qeverisë së unitetit nën udhëheqjen e Netanjahut, në të cilën do të ishin dhe që do t'i kyçin aleatët e tij të djathtë ultra-ortodoksë.

Back to top button
Close
Close