БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Партијата на Ердоган подготви нацрт за нов устав

Турската владејачка Партија на правдата и развојот (АКП) подготви прелдог-устав со кој се воведуваат неколку нови функции, вклучително и овозможување на граѓаните да поднесуваат законски предлози и давање доставување предлози до парламентот да разрешува министри, објави Сабах.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close